Kayıt Koşulları

Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrenci Kayıt İşlem Basamakları

√ Kayıt işlemlerinin başlayabilmesi için veli adayının okulumuza gelmesi gerekmektedir. Veli adayı Halkla İlşkiler Birimimiz tarafından karşılandıktan sonra ilgili Okul Müdürü ile görüşmesi sağlanır. Telefon ile kesinlikle kayıt alınmamaktadır.

√ Anasınıfı,1.2. ve 3. Sınıf öğrencilerine Okul Müdürü gerek görürse Rehberlik birimi tarafından görüşme randevusu verilir ve PDR Biriminin hazırlayacağı raporuna göre kesin kayıt işlemlerine devam edilir.

√ 4.5.6.7. ve 8. sınıf öğrencilerine okula kabul sınavı sonucuna göre ayrıca öğrenci alım komisyonu raporuna göre kayıt işlemlerine devam edilir.

√ Lise 9. sınıflarımıza Liselere giriş sınavı ve/veya okul alım sınavı sonucuna göre ayrıca öğrenci alım komisyonu raporuna göre kayıt işlemlerine devam edilir.

√ Lise 10.11.12. sınıflarımızda okul alım sınavı sonucuna göre ayrıca öğrenci alım komisyonu raporuna göre kayıt işlemlerine devam edilir.

√ Yukarıdaki işlem basamaklarının olumlu olması halinde öğrenci ve velinin nüfus cüzdan fotokopisinin okul idaresine teslim edilmesi halinde kesin kayıt sözleşmesi onaylanır. Daha sonra öğrencinin e-okul üzerinden kesin kayıt ya da nakil işlemi gerçekleşir.

Mevcut Öğrencilerimizin Kayıt Yenileme İşlem Basamakları

√ Veli portalı üzerinden iletişim bilgileri olmak üzere tüm bilgiler güncellenir.

√ Okul idaresi tarafından kayıt yenileme sözleşmesi için randevu ile okula davet edilir.