TÜRKİYE YÜZME ŞAMPİYONU DEK KOLEJİNDEN!

Isparta’da düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda DEK Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencimiz Cemre DEMİRDAĞ, Türkiye şampiyonu oldu.

81 ilden 102 sporcunun yer aldığı şampiyonada öğrencimiz, katıldığı 6 müsabakada kıyasıya mücadele edip 5 altın ve 1 bronz madalya alarak 5 stilde Türkiye şampiyonu oldu. Dillere destan bu başarıyla sadece okulumuzu değil, ilimizi de gururlandıran öğrencimizi yürekten kutluyor, her zaman yanındayız, diyoruz.

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDE DE VARIZ!

AFAD İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “AFAD Gönüllüsü Liseliler Yarışıyor” projesi kapsamında il genelinde yapılan yarışmada liselilerimiz, büyük bir mücadele ve azimle yarışarak il ikincisi oldular.

Afetlerde ve acil durumlarda yapılması gerekenleri öğretip bunlarla ilgili bir farkındalık oluşturma gayreti içinde olan bu projede yer alarak il ikinciliğini elde eden öğrencilerimizle gurur duyduk. Okulumuzda yaptığımız ödül töreninde kendilerine madalya takıp hepsini de ayrı ayrı tebrik ettik.

 

HOŞ GELDİN BAHAR! 🌺🦋🌷

Her sene olduğu gibi bu yıl da “Bahar Şenliği”miz cıvıl cıvıl, neşe dolu bir kutlamayla geçti. Velilerimizin de katılımıyla daha da renklenen şenliğimizde öğrencilerimiz elma yeme, çuvalla koşma, halat çekme gibi yarışmalarla çok eğlendiler. Pamuk şekeri, süt mısır, dondurma da çocukların vazgeçilmezi oldu.

Müzik eşliğinde hep birlikte oynadık, halay çektik; güldük, eğlendik ve koca bir dönemin yorgunluğunu temiz hava ve ışıl ışıl güneşle üzerimizden attık. Yüzlerdeki tebessümle günümüz sona erdi. 😊

 

BİZ NE YAPARSAK EN İYİSİNİ YAPARIZ!

140 öğrenci, 18 öğretmen ve 3 uzman rehberle gerçekleştirdiğimiz Konya gezimizden öğrencilerimiz, yeni yerler görmenin yanı sıra tarihî açıdan da pek çok yeni bilgiyle sağ salim evlerine döndüler. Sille’nin tarihi, Selçuklu Sultanı Melikşah’ın Konya bölgesindeki faaliyetleri, Mevlana ve ona Mesnevi adlı eserini yazmasında ilham veren Şemsi Tebrizî ve daha niceleri… Kelebek Müzesi, zaten öğrencilerin zaman geçirmeye doyamadığı bir mekan oldu. Bilim Müzesi de uzman rehberlerimizin anlatımıyla çocuklarımızın ufkunu açtı.

“Gez dünyayı, gör Konya’yı” sözüyle anlatılmak istenen bu olsa gerek demekten kendimizi alamadık doğrusu. Bir başka gezide başka bir ilimizi fethetmek dileğiyle…

 

Bir soru çözüm kampımızı daha en verimli şekilde tamamladık.

7 ve 8. sınıflarımızla gerçekleştirdiğimiz kampımızda öğrencilerimiz, bütün branşlardan soru çözdüler ve kampta gönüllü olarak görev alan fedakar öğretmenlerimiz de öğrencilerimizin yapamadıkları soruların anlatımlı çözümünü yaptılar. LGS için geri sayımın başladığı bugünlerde öğrencilerimize her türlü akademik destek vermek için onların daima yanındayız. Hep dedik ve yine diyoruz en iyisi DEK Koleji!

 

GÖRÜLMEMİŞ BİR ANNELER GÜNÜ!

DEK ailesi olarak düzenlemiş olduğumuz “Anneler Günü” eğlence programımıza bayan velilerimizin katılımı doğrusu görülmeye değerdi. Canlı müzik eşliğinde bayan öğretmenlerimizle kıymetli velilerimiz, gönüllerince oynayıp stres attılar. Etkinliğimizin ilerleyen saatlerinde yaptığımız hediye çekilişiyle talihli velilerimize hediyelerini takdim ettik; bu da eğlencemize ayrı bir hava kattı. Birlikte yedik, içtik, şarkılara eşlik edip gönlümüzce eğlendik. Kıymetli misafirlerimizden tam not alan “Anneler Günü” eğlencemizin tadı damaklarda kaldı. “İyi ki yaptınız ve iyi ki gelmişiz.” cümleleriyle velilerimiz, hoşnut bir şekilde okulumuzdan ayrıldılar. Biz de DEK ailesi olarak diyoruz ki iyi geldiniz ve iyi ki varsınız!

 

GÜN GÜZEL, ÇOCUKLAR GÜZEL; DAHA NE OLSUN?

4/B sınıfımız Obaköy Çocuk Tarım Akademisindeydi. Öncelikle Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından organik tarım hakkında öğrencilerimize bilgi verildi. Çocuklar, bu eğitimin ardından ekim yapma çalışmalarına giriştiler. Hem öğrenmenin sevincini yaşayan hem de toprakla buluşmanın huzurunu yakalayan 4/B sınıfı, bu güzel ve keyifli günün sonunda güle oynaya okulun yolunu tuttu.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bagramı’nı okulumuzda büyük bir coşkuyla kutladık.

Farklı yörelerin halk oyunları, rontlar, modern dans gösterileri ve birbirinden güzel sahne performanslarıyla izleyicilerimizden tam not aldık. Böylesine önemli bir günde kıymetli velilerimizin programa katılımları da doğrusu görülmeye değerdi. 102.sini kutladığımız bayramımızın niceleri olsun!

23 Nisan hepimize kutlu, mutlu olsun!

 

AFAD Gönüllüsü Gençler Yarışıyor

İlimizde “AFAD Gönüllüsü Gençler Yarışıyor” projesi kapsamında yapılan uygulama sınavında okulumuz öğrencileri büyük başarı sağlamışlardır. Gururluyuz!

 

DEMİŞTİK, BAŞARI BİZİM İŞİMİZ!

Tıpkı “Analiz Yayınları”nda olduğu gibi “İşleyen Zeka Yayınları”nın 25 Şubat’ta yaptığı Türkiye geneli deneme sınavında da gerek ilde gerekse Türkiye genelinde pek çok başarıya imza atarak gelenekselleşen başarımızı korumaya devam ettik. Türkiye genelinde 69.689 öğrencinin katıldığı bu sınavda 7. sınıflarımızdan Beril SİVİŞ, 500 tam puan alarak Türkiye 1.leri arasında bir yıldız gibi parladı. Verdiğimiz emeklerin karşılığını almanın sevinci ve duyduğumuz gurur doğrusu tarif edilemez. Beril SİVİŞ’i ve dereceye giren bütün öğrencilerimizi kutlar, onlara emek veren bütün öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

DEK KOLEJİ, BAŞARININ TEK ADRESİ!

 

Badminton Takımımız Kırıkkale İl Birincisi

Okul Sporları Küçük Kızlar Badminton müsabakalarında okulumuz Badminton takımı Kırıkkale İl Birincisi olarak şampiyonluğu elde etmiştir. Öğrencilerimize, emeği geçen öğretmenlerimize ve destekleri için DEK Koleji yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

BAŞARIDA GELENEK YİNE BOZULMADI!

“Analiz Yayınları”nın 4 Ocak’ta Türkiye genelinde yaptığı deneme sınavı sonuçları belli oldu ve gelenek yine bozulmadı. Sadece Kırıkkale ilimizde değil, ülke genelinde de öğrencilerimiz birinciliklerin sahibi oldular. Türkiye genelinde dereceye giren öğrencilerimiz, okul idaremiz tarafından başarı belgeleriyle ödüllendirildiler. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder; bu yolda yılmadan, canla başla çalışan kıymetli eğitim-öğretim ordumuza da teşekkür ederiz.

 

Ülkemizin Meşhur Spikerleri ve Aynı Zamanda Sayılı Hitabet ve Diksiyon Sanatı Ustalarından TRT Diksiyon Eğitmeni Sayın Erdoğan ARIKAN Okulumuzdaydı

ASKON ve DEK Koleji sponsorluğunda gerçekleşen “Hitabet ve Etkili İletişim Semineri”ne okulumuzun öğretmenlerinin yanı sıra kıymetli velilerimiz ve davetlilerimiz de icabet ettiler. Son derece verimli geçen seminer sonrasında katılımcılarımıza katılım belgeleri verildi. Okulumuz adına Sayın ARIKAN’a CNC bölümü öğrencilerimizin el emekleriyle ortaya koydukları bir saati hatıra olarak hediye ettik. Kıymetli misafirimize bu güzel seminer için teşekkür eder, teşriflerinden ötürü memnuniyetimizi bir kez daha dile getirmek isteriz.

 

Soru Çözüm Kampımızın İlkini Gerçekleştirdik

Sınav gruplarımız olan 8. sınıflar ve 12. sınıflarla soru çözüm kampımızın ilkini gerçekleştirdik. Sınav gruplarımıza ilave olarak 11. sınıflarımızı da çalışma kampımıza dahil ettik. Katılımı öğrencilerin isteğine bağlı olan kampımıza doğrusu ilgi yoğundu. Başarıya giden yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerimiz, öğrencilerin sorularından başlarını bile kaldıramadılar. Kıymetli öğretmenlerimiz, hem ortaokul hem de lise gruplarının bu denli istekli oluşundan memnuniyet duyduklarını dile getirdiler. Akşam 18.00’de başlayan soru çözümleri 24.00’te sona erdi. “Hiçbir başarı, tesadüfi değildir.” ilkesiyle çıktığımız bu yolda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.