Ulaşım Hizmetleri

Ulaşım Hizmetleri

Dek Kolejinde ulaşım hizmetleri konusunda uzman servis işletmeleri ile çalışılmaktadır. Okul servisleri, uzman şoför ile emniyet-düzen-özen ilkeleri esaslarına göre, öğrencilerin ulaşımlarını zaman kaybı yaşatmaksızın sağlamaktadır. Öğrenciler yeni, konforlu, temiz, bakımlı, emniyet kemerli, ısıtma ve soğutma sistemleri yanı sıra, ilkyardım seti, trafik seti yangın söndürme gibi mecburi teçhizatın eksiksiz, kullanılmaya hazır bulunduğu modern araçlarla taşınmaktadır.

Öğretim yılı başında serviste mevcut öğrencilerin veli adı ve telefon numaralarının bulunduğu listeler servis sorumlusu şoföre, servis görevlilerinin iletişim bilgileri de velilere bildirilmektedir. Okula gidiş gelişlerde zaman kaybı olmaması ve servis içi düzenin sağlanması için hazırlanmış bulunan “Servis Kuralları” listesi öğrencilerle paylaşılmaktadır. Her eğitim öğretim döneminde tüm şoförler “Otobüs Şoförleri için Trafikte Güvenli Sürüş ve Seyahat Eğitimi” almaktadırlar.

Ayrıca çözüm ortağımız Serviscell aracılığı ile velilerimiz uygulama üzerinden servis güzergahını takip edebilir. Öğrenci servise bindiği zaman, okula ulaştığı zaman ve okuldan eve döndüğü zaman velilerimizin cep telefonlarına bildirim gelir. İsteyen veliler uygulama bildirimi yerine sms ya da arama ile bilgilendirilir.